Jak se připravit na výměnu oken a dveří

Máme pro Vás užitečné tipy, které Vám pomohou se efektivně připravit na výměnu oken. Při dobré spolupráci vše proběhne rychle a "bez bolesti".

Montovali jsme okna a dveře už asi do všech možných prostorů, takže se ničeho nebojíme a se vším si poradíme.

 

Jak to ale udělat, aby jsme se vyhnuli zbytečným problémům? Platí několik zásad:

1, Odkliďte nábytek a předměty z prostoru, které by mohly bránit volnému průchodu až k oknům. Myslete prosím také na to, že potřebujeme manipulační prostor, kde si můžeme položit vercajk a také nové okno. Zpřístupněte nám prosím zásuvku nebo prodlužku.

2, Vše si dobře zakryjte. Na skříně použijte zakrývací fólii a upevněte ji páskou (nejpevněji a nejtěsněji by měla být upevněna v blízkosti okna - to kvůli možnému průvanu, aby se prach nedostal například na oblečení a aby nám také nebránila v práci). Na podlahu můžete zakrývací fólii položit také, ale nejlepší je dát na zem také staré kartony nebo letáky, které povrch zpevní proti případnému prodření a zašpinění.

3, Pokud doma máte, můžete nám zapůjčit nějaký kyblík na suť a nepořádek (i lopatku a smetáček). To abychom mohli po sobě průběžně uklízet. Nemáme rádi nepořádek a Vás toho úklidu pak ještě trochu stejně bude čekat.

4, Pak už se do práce pustíme my :)

 

 

Jak vypadá náš postup?

1, Pokud tak neučinil Váš zedník nebo jiná povolaná osoba, vyřežeme Vaše stará okna a odneseme je na určené místo (můžeme se domluvit také na odvozu do sběrného dvora)

2, Dosekáme nerovnosti tak, abychom nový rám zasadili co nejrychleji a nejjednodušeji.
3, Vyměříme vodováhou přesně Vaše nová okna, podložíme si je klínkama a zapěníme PU montážní pěnou. Pěna schne asi hodinu v závislosti od pěny a proto můžeme křídla oken nasadit až po uplynutí této doby. Děkujeme tedy, že s námi (a s pořádným větráním) máte trpělivost.
4, A voilà - nová okna jsou namontována. Pokud si nesjednáte zedníka, můžeme Vám ho zařídit my, aby nově osazená okna co nejdříve začistil.

 

 

 

 

Napište nám

Zaujalo vás něco? Chcete se zeptat? Napište nám!